A párizsi klímacsúcs Károly herceggel indít, aki a „túlzsúfolt bolygónkat” gyászolja

Print Friendly, PDF & Email

A párizsi klímacsúcs Károly herceggel indít, aki a „túlzsúfolt bolygónkat” gyászolja

A 2015. decemberi párizsi klímacsúcs látványosan kezdődik hétfőn 150 államfővel, akik mind az antropogenetikus globális felmelegedés elleni harcot sürgetik. Habár számos tudós cáfolja azt az elméletet, hogy az emberi szén-dioxid kibocsátás melegíti fel a Földet, és jó néhányan azt állítják, hogy legalábbis egy” pauza” van a globális felmelegedésben az elmúlt 18 évben, az adott országok vezető politikusainak elsöprő többsége vészintézkedéseket sürget, hogy a szén-dioxid kibocsátást leszorítsák. Ez egy maltuziánus (Thomas Malthus által kidolgozott) túlnépesedési elmélet, miszerint a föld népessége már nem tartható fenn. Ha az ember a felelős, az azt jelenti, hogy túl sok ember van a bolygón.

Ez volt az első megállapítás, amit hétfőn megerősítettek, amikor a 150 államfő felváltva 6-6 perces beszédet tartott telve sürgetéssel és készültséggel. Különleges vendégként Wales hercege kapott először szót.

„Egy túlnépesedő bolygón – mondta – az emberiségnek számos fenyegetéssel kell szembenéznie, de semmi sem sürgetőbb, mint a klíma-változás.” Károly herceg számos kihívást említett meg a globális felmelegedéssel kapcsolatban: megfelelő élelem, egészségmegőrzés, szélsőséges időjárás elleni védelem, a természeti erőforrások kézben tartása, a tömeges migráció humanitárius katasztrófájának elhárítása, a növekvő konfliktusok kezelése.

A november 13-i párizsi terrortámadás, az erősödő Iszlám Állam, és az Európa déli határait tömegesen átlépő migránsok ezreinek látványa nyilvánvalóan hatással van az emberek félelem-érzetére és a biztonság utáni vágyára. A kulcsfontosságú szó tehát az „egyre zsúfoltabb bolygó”.

A klímacsúcs résztvevői általában nem használják a „túlnépesedés”, a „népesség-kontroll” vagy a „családtervezés” fogalmakat, legalábbis ha a sajtókiadványoknak hihetünk. De az ötlet nagyon is megbújik a felszín alatt. Világosan bizonyítja ezt már maga a választás is, amely Károly herceget a konferencia legelső felszólalói közé helyezte: ő ugyanis már régóta világossá tette, hogy túl sok ember van körülöttünk, és itt a legfőbb ideje, hogy az emberi élet iránti hagyományos tiszteletet a realitásokhoz igazítsuk.

1992-ben már diszkréten megvádolta a Vatikánt azzal, hogy része egy olyan delegációnak, amely eltökélten megakadályozza a népesség-növekedés vitáját. 2010 júniusában, egy előadás alkalmával, melyben méltatta az általa patronált Iszlám Tanulmányok Oxfordi központjának 25.évfordulóját, említést tett a nigériai Lagos népességének 300 ezerről 20 millióra történő emelkedéséről is.

„Választhattam volna Mumbait, Kairót vagy Mexikóvárost, bárhová néz az ember, a világ népessége rohamosan növekszik. Az Egyesült Királyság teljes népességével egyenlő mértékben nő minden évben. Ami azt jelenti, hogy a mi kis bolygónk, amely már így is 6.8 milliárd embert kénytelen fenntartani, 50 év múlva 9 milliárdról kell gondoskodnia.”

A felmerülő igen súlyos morális kérdésekről beszélve, hozzátette, hogy be kell látnunk, hogy az élet szentségéhez való tradicionális hozzáállás kerül mérlegre az egyház azon tanításával, amely sürgeti, hogy az emberek a természet bőkezűsége és jósága korlátain belül tartsák magukat.

Ez egy nyilvánvaló kihívás a fogamzásgátlás hagyományos megítélése tekintetében és akár értelmezhető az abortusz igazolásaként.

Három évvel ezelőtt, 2013-ban Wales hercege nyilvánosságra hozott egy hivatalos támogatást Paul és Anne Ehrlich legutóbbi túlnépesedési publikációjával kapcsolatban, amely globális hozzáférést követel a választott fogamzásgátlóhoz, és egy legális és biztonságos abortuszhoz.

Minderről nem esett szó a klímacsúcson, de a beszédek logikailag erre engednek következtetni, ahogy az ENSZ és ügynökségei, melyek támogatják a népesség-szabályozást a fejlesztési támogatások fejében, megerősítik ezt.

Egy másik figyelemreméltó esemény, hogy a párizsi klímacsúcs első napján egy hivatalos találkozó zajlott le Bill Gates, a Microsoft alapítója, Barack Obama, és Francois Hollande között, hogy megbeszéljenek egy Energiakoalíciót, egy kezdeményezést, melyet Mark Zuckerberg, Facebook alapítőja, és felesége, Dr. Priscilla Chan, valamint az Amazon alapítója, Jeff Bezos, az  Alibaba alapítója, Jack Ma és még más milliárdosok valósítanak meg együtt.

Bill Gates és milliárdos társai milliókat szándékoznak invesztálni a „zöld energiába”, más közberuházásokkal együtt, hogy vonzóbbá tegyék a területet a befektetőknek.

De az „emberbarát”, Bill Gates és felesége Melinda arról is híresek, hogy támogatják a népesség-szabályozást és a fogamzásgátlók eljuttatását a szegény országokba. A kezdeményezésben résztvevő nagyobb cégek mind támogatói az LMBT jogoknak is.

Ferenc pápa maga is ismételgette támogatását a klímacsúcsnak, Francois Hollandéval együtt remélve, hogy a tárgyalások kötelező szerződésekhez vezetnek, ahol a gazdag államok segítik a szegényebbeket, technikailag és gazdaságilag is, folytatva az „ökológiai forradalmat”. Hétfőn a pápa felszólította a nemzetközi közösséget, hogy ismerjék fel, miszerint a globális felmelegedés az öngyilkosság szélére sodorja a világot.

Bizonytalan lévén a konferencia kimenetelében, hozzátette: „Minden, amit mondhatok az az, hogy most vagy soha.”

A hatóságok azt javasolták az antiglobalista tüntetőknek Párizsban, hogy önmaguk helyett egy pár cipőt küldjenek a Köztársaság terére, mivel demonstrációjukat a terror fenyegetettség miatt törölték. Ferenc pápa beleegyezett, hogy az egyik cipőt aláírja a „Laudato si” felirattal.

A Szentszéket Turkson érsek képviselte, aki felhasználta ezt az alkalmat, hogy 5100 püspököt és 413 ezer papot bátorítson abban, hogy kötelezze el magát a párizsi csúcs mellett a klímaváltozás elleni harc érdekében.

Ez lenne az új Advent?

/forrás:  Lifesitenews, Jeanne Smits/

Hasonló oldalak